1100 Kredi Notu Nasıl?

Kredi kullanmak isteyen kişilerde bankaların artık aradıkları ilk şartlardan ve olmazsa olmazlardan biride kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu ortalaması günümüzde artık kişinin kredi onayı alıp almayacağını belirlerken aynı zamanda ne kadar kredi kullanabileceği ve kullandığı krediye uygulanacak olan kredi faiz oranını da belirlemektedir. Peki, kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalı, 1100 kredi notu nasıl?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kolay kredi onayı alabilmeleri için kredi notu ortalamalarının en az 1100 puan olması gerekir. Ancak bu puan tek başına yeterli ya da yüksek bir puan olarak kabul edilmemekle beraber kişinin sahip olduğu aylık gelir ve sigortalılık süresi gibi ek faktörlere bağlı olarak yine de kredi kullanılabilecek bir seviye olarak kabul edilmektedir.

Yine 1100 kredi puanı olan kişilerin kolay kredi veren bankalar ve şubelerine yönelmeleri de çok önemlidir. Çünkü en kolay kredi veren bankalar arasından yapılan seçimlerde düşük kredi notu olsa dahi kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olmasına bakılmadan kredi onayı verilebilmektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir