2016 Yılında İhtiyaç Kredisinde En Uzun Vade Nedir?

2016 yılında ihtiyaç kredisi vadeleri için uzatma kararı alınması beklentileri ne yazık ki karşılanmadı ve ihtiyaç kredisinde en uzun vade yine 36 ay ile sınırlandırıldı. Bu nedenle yine 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin beklentileri karşılanmazken ipotekli ihtiyaç kredisi için de yine 36 ay vade sınırlamasına devam edilmektedir.

Yani yeni bir yasa çıkarılarak mevcut uygulama değiştirilmezse 2016 yılında da ne yazık ki kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler yine en uzun vadeli kredi olarak sadece 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilecektir. Yani bu sene de maalesef 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak söz konusu değildir. Daha uzun vadeli kredi kullanmanın yollarını arayan kişilerin tercih ettikleri ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak ta bu konuda bir çözüm sunmamakta ve yine bu kredi tipinde de en fazla 36 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmektedir.

Uzun vadeli kredi kullanmak adına akrabalarına konut satışı yaparak konut kredisi kullanmayı tercih eden kişilerin ise sonrasında tapularında yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile asla bu yöntemi tercih etmemeleri önemlidir. Zaten bankalar bu tip olumsuzlukları engellemek adına 1. dereceden akrabadan konut kredisi başvurularını kabul etmemektedir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir