Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?

Devletin yeni iş projelerine verdiği destek, özellikle halkın kırsal kesimdeki girişimciliğini destekleyip, köydeki insanların ya da şehir merkezi dışında bulunan girişimcilerin, daha da aktif hale gelmesinde etkili olmuştur. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı çalışmalar, meclisin çıkardığı kanunlarla desteklenirken, özellikle hayvancılık konusundaki hibe kredi, bu konuda çok cazip sonuçlar ortaya koymuştur. Son yıllar içerisinde et fiyatlarının da yükseldiği düşünülecek olursa, hayvancılık konusunda yeterli donanıma sahip olmamız, aslında bu sektörü hakkıyla işletmemiz manasına gelmektedir.

Devlet desteğini alarak, özellikle ahır ve tesis yapımı, tamirat ve tadilatın da devlet kredisi ile birlikte bu çalışmaları daha da hızlandırmaya yetmiştir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kredi ve kullanım şartları da değişkenlik gösterirken, özellikle çekilen kredinin % 50’sinin hibe olarak verildiğinde, yatırımcıların bu konuda daha çok cesaretlendiğini söylemek mümkün. Büyükbaş hayvanda 10 ila 49 arası anaç hayvan için açılan krediler, küçükbaş hayvanlarda 100 ile 200 arası olarak değişmektedir. Yatırımcıların özellikle hayvanların barınakları konusunda ve araç gereç tedariki konusundaki ihtiyaçları da devlet desteğiyle karşılanarak, özellikle yarısı hibe edilip yarısı da uzun vadede faizsiz olarak geri ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. İnsanların daha profesyonel bir yaklaşım göstererek, ticari hayatı atılımlarında bu tür devlet destekli kredilerin önemini kesinlikle unutmamak gerekir. Hayvancılık hibe kredisi nasıl alınır ve bunun için ne gibi girişimlerde bulunmak gerek, bu araştırmalarla birlikte sırayı doğru takip etmek gerekir. Hayvancılık hibe kredisi çok sayıda insanın girişimden memnuniyet duyduğu ve avantajlı çıktığı bir sistemi göstermektedir. Damızlık hayvan konusunda da devlet desteğini en uygun şartlarda sunarken, burada insanların aldıkları bu hizmetle birlikte, profesyonel hayvancılık konusunda önemli aşama kaydetmesi mümkündür. Elbette ki bu işi bir yatırım ve ticaret olarak düşünürsek, zaman içerisinde yatırımcıların kazanımları da burada önemli bir yer tutacaktır.

İlk başlardaki özellikle donanım hazırlama, hayvan tedariki ve inşaat işlerinde veya tadilat işlerinde de kredi kullanımının önemi ortaya çıkmaktadır. Sermaye konusunda sıkıntı çeken çok sayıda girişimci, hayvancılık konusunda devletin desteği sayesinde daha güvenli ve olumlu adım atma şansına sahip olmuşlardır. Temel gıda ve insan zaruri ihtiyaçlarını oluşturan tarım ve hayvancılık sektöründe yapılan profesyonel çalışmaların, toplumun geneline yansıyan pozitif gelişimler olarak da olumlu sonuçları ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Profesyonel hayvancılık konusunda girişimcilik ne kadar artarsa bunun hem et fiyatlarına hem de et ürünlerinin rakamlarına olumlu şekilde yansıması, aslında tüm insanları pozitif şekilde etkileyecek bir durumdur. Onu düşünerek yatırımlara değer veren ve yön veren devlet kurumları, her türlü devlet destekli kredileri uygun şartlarda sunmaya devam etmektedir. İnsanların daha cesaretli ve girişken olmasında, uygun faizli krediler, faizsiz kredi ve hatta hibe destekli kredi imkânlarının çok çekici yönleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda cesareti artan insanların, yatırım yapma konusunda da bu imkânlardan yararlanarak, kısa zamanda pozitif sonuçları tüm toplum tarafından görülmektedir.

 

Bu yazı Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır ? için 10 cevap

 1. erhan der ki:

  Ben kücükbas hayvan işine girmek istiyorum hayvancılık hibe kredisini nasıl alabilirim?

 2. erdal der ki:

  Büyükbas hayvan işine giricem fakat nakitim yok hayvacılık hibe kredisini almam içi nereye basvurmam lazım?

 3. leyla der ki:

  Hayvan işine girmek istiyorum fakat param olmadıgı için giremiyorum hayvancılık hibe kredisini nasıl alabilirim?

 4. ismet der ki:

  Kendi paramı kullanmadan hayvan işine girmek istiyorum hayvancılık hibe kredisini nasıl alabilirim yardımcı olurmusunuz?

 5. ertan der ki:

  Hayvancılık hibe kredisini almam için gerekli olan sartlar nelerdir acaba?

 6. Lokman der ki:

  Gerekli tüm şartları doldurduktan sonra ve projenizi sunmanız kredi için yeterli.

 7. Lutfullah der ki:

  Tüm belgeleriniz ile başvurunuzu yaparken projenizden emin ve kararlı olmanız gerekiyor.

 8. Macit der ki:

  Büyükbaş için hibe kredisi almayı düşünüyorsanız araziye kadar tüm işlemlerinizi projelendirmelisiniz.

 9. Mahfi der ki:

  Girişimcilerin bu konuda dikkat etmesi gereken kredi puanıda oldukça önemlidir. Banka geçmişinizde dikkatte alınmakta.

 10. Mahfuz der ki:

  Kredi başvurunuzun onaylanması için iyi bir takibe alınıyorsunuz bu yüzden projenizde hata yapmamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir