36 Ay Vadeli 5000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi paketi olan 5000 TL kredi kullanmak isteyen kişilere bankalar 36 aya kadar vade seçenekleri ile kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Ne yazık ki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan uygulamalar sonucunda 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı yasaklandığı için ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerinde de geçerli olmak üzere en uzun 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin vermektedir.

36 ay vadeli 5000 TL kredi ise en çok tercih edilen tutar ve vade olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle zaten bankaların bir çoğu da 5 Bin TL kredi kampanyaları düzenleyerek kredi kullanmak isteyen kişileri kendi bankalarına çekmeye çalışmaktadır. Özellikle de bayram kredileri ve yılbaşı kredisi gibi kampanya dönemlerinde çok daha düşük faiz oranları ile kredi kullanımına izin verildiği için “acil paraya ihtiyacım var” diyen kişilerin haricinde kalanların mutlaka kredi kullanmak için bu dönemleri beklemeleri önerilir.

Yine bu dönemlerde dosya masrafsız ve faizsiz kredi gibi pek çok farklı seçenekler sunulduğu için kredinin bu dönemlere denk getirilmesi pek çok avantaj sağlamaktadır. Özellikle de dönemsel olarak sunulan 5 bin lira faizsiz kredi destelerinin takip edilerek kampanya başladığı anda hemen kredi başvuru formu doldurulması çok önemlidir. Tutar düşük olduğu için düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler bile 5 bin liralık kredi için kolay kredi onayı alabilmektedir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir