48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 2016 Yılında Kullanılabilir Mi?

İhtiyaç kredisi paketlerinde uygulanan faiz oranları bankaların kendi hür iradeleri ile belirlenirken ihtiyaç kredisi vade sınırı için ise üst sınır Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmektedir. Kredi kartı taksitlendirme ile ilgili yapılan düzenlemeler içerisinde 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veren düzenlemenin de yapılacağı beklentilerine rağmen ne yazık ki beklenen karar çıkmamıştır.

Bu nedenle ne yazık ki 48 ay vadeli kredi kullanılması mümkün değildir. Yani en fazla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Aynı konu ipotekli ihtiyaç kredisi paketleri için de geçerlidir. Pek çok kişi ipotek göstererek daha uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanabileceğini düşünmektedir. Oysaki ipotekli ihtiyaç kredisi kişiye sadece daha yüksek tutarlı ve daha kolay kredi kullanma avantajları sağlar.

Bu nedenle daha ziyade kredi notu düşük olan kişiler tarafından kullanılır. Tüm bu nedenlere bağlı olarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar 2016 yılında da bulunmayacak olun 48 ay vadeli kredi sadece konut kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde sunulmaktadır. Yani şu anda ihtiyaç kredisinde en uzun vade sadece 36 ay olarak uygulanmaktadır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir