48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi vadesi olan 48 ay vade ne yazık ki ihtiyaç kredisi paketlerinde artık kullanılamamaktadır. Bunun nedeni Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yapılan yasal düzenleme ile beraber 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi verilmesinin yasaklanmasıdır.

Yapılan yeni sınırlamanın ardından günümüzde en uzun ihtiyaç kredisi vadesi olarak 36 ay vade uygulanmaktadır. Yeni yasal düzenleme ile beraber 48 ay vadeli kredi veren bankalar da artık en uzun vade olarak 36 ay vade sınırına uymakla yükümlü oldukları için artık bu vade sınırını uygulamaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi için de aynı kural uygulanmakta olup bu nedenle 60 ay vadeli kredi ya da 48 ay vadeli kredi kullanımı hiçbir türlü mümkün olmamaktadır.

48 ay vadeli kredi kullanmak isteyen kişilerin ise taşıt kredisi ya da konut kredisi paketlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Ancak bankalar anlaşmalı konut kredisi kullanmak isteyen kişileri engellemek adına 1. derece akrabadan konut kredisi kullanımına izin vermemekte olup taşıt kredisi için de benzer uygulamalar söz konusudur.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir