48 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha uzun vadelerden yararlanarak aylık ödenmesi gereken kredi taksit tutarını düşürmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi ne yazık yazık ki artık bankalar tarafından kullandırılmamaktadır. Eskiden ipotekli ihtiyaç kredisi 48 ay vadeli olarak kullandırılırken getirilen yeni düzenleme ile beraber artık ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerinde de en uzun vade olarak sadece 36 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Günümüzde artık ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu sadece düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi onayı alamayan ya da yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. 48 ay vadeli krediler ise sadece taşıt kredisi ve konut kredisi paketlerinde sunulan bir vade seçeneği olup ihtiyaç kredisinde en uzun vade olarak ise 36 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Bu vade sınırlaması bankaların tercih ettiği bir uygulama olmayıp Bankacılık kanunlarında yapılan değişiklikler sonucu bankaların da mecburi olarak uyguladıkları bir yaptırımdır. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi 2016 yılında hiçbir bana tarafından uygulanmamakta olup 48 ay vadeli kredi veren bankalar ise sadece taşıt kredisi ve konut kredisi paketleri için bu vade seçeneğini uygulayabilmektedir. Kişinin kredi notu ortalaması ya da aylık belgelenebilir gelir tutarı ne kadar yüksek olursa olsun yine de yararlanabileceği en uzun vadeli ihtiyaç kredisi seçeneği sadece 36 aydır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir