60 Ay Vadeli Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde yeni yapılan yasal düzenlemeler ile beraber en uzun ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak 36 ay uygulanmakta olup artık 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına kesinlikle izin verilmemektedir. Ancak eğitim kredisi olarak kullanılan kredilerde bankalar bir kolaylık sunmakta ve 60 ay vadeli kredi kullanımına izin vermektedir.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi ya da 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin bu kredi paketini istismar etmemeleri için ise kredi başvuru evrakları arasına öğrenci kimlik belgesi eklenmesi ve bazı bankalarda eğitim faturasının talep edilmesi gibi ek önlemler uygulanmaktadır. Özellikle de proforma fatura talebi pek çok banka tarafından gerçekleştirilmektedir.

Böyle bir fatura bulunmuyorsa bile okuldan belge talep edilmekte ve ödeme mutlaka okulun ya da eğitim kurumunun kendi hesap numarasına yapılmaktadır. Yani 60 ay vadeli eğitim kredisi kesinlikle eğitim giderleri için kullandırılmakta olup normal ihtiyaç kredisi olarak kullanılması mümkün değildir. Özellikle de ödemenin elden kredi kullanan kişiye yapılmadan direkt eğitim kurumunun hesabına geçilmesi 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin de hayallerini boşa çıkarmaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir