60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Taşıt kredisi vadeleri diğer tüm kredi türlerinde olduğu gibi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle ilgili kanunlarda hala düzenlemeler yapılmadığı için ne yazık ki hala 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanımı ne yazık ki mümkün değildir.

Uygulamada olan mevcut düzenlemelere bağlı olarak 2016 yılında taşıt kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler hala en uzun taşıt kredisi vadesi olan 48 ay vadeli kredi kullanabilmektedir. Bankaların yanı sıra finansman desteği sağlayan araç markaları da yine bu vade sınırına uymak zorundadır.

Yani kredinizi nereden kullanırsanız kullanın en uzun vadeli taşıt kredisi yine 48 ay vade seçeneği ile sınırlı olmaktadır. Burada amaç vadeyi açarak kredi tutarını düşürmekse bu durumda peşinat tutarını biraz fazla tutarak yine aylık ödeme tutarını düşürmek mümkündür. Yasalar ile yasaklandığı için ne yazık ki 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanmak mümkün değildir. Bunun yerine atılabilecek en mantıklı adım kredi notu ortalamanız müsaitse ihtiyaç kredisi kullanarak aylık ödeme tutarlarını dengeleyecek bir formül geliştirmektir.

Bu yazı Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır? için 1 cevap

  1. yahya karim ahmed der ki:

    merhaba nisan araba taksitle almg istiyurom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir