60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2016

Araba satın almak isteyen kişilerin en büyük yardımcılarından biri de bankalar tarafından kullandırılan taşıt kredisi paketleridir. Araba markaları tarafından kurulan finansman sistemleri de taşıt kredisi desteği vermekte olup bu krediler hem düşük tutarlı hem de kısa vadeli oldukları için uzun vadeli kredi kullanmak isteyen kişilere hitap etmez. Peki, en uzun vadeli taşıt kredisi kaç kullandırılır ve 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar var mı?

Ne yazık ki günümüzde bankalar en uzun 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanımına izin vermektedir. Yani 60 ay vadeli taşıt kredisi veren bankalar bulunmadığı gibi taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilere en fazla 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Bunun nedeni bankaların bu yönde seçimde bulunmaları değil Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yapılan yasal yaptırımlardır.

Kişilerin en çok fazla 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanmak istemelerinin en önemli nedeni de vadenin uzaması sayesinde aylık ödeme tutarlarının düşmesidir. Ancak Burada ödenecek olan toplam faiz tutarı da büyük oranda artacağı için mümkün olduğunca taşıt kredisi vadesini kısa tutmaya çalışmak önemlidir.

Bu yazı Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir