60 Ay Vadeli Veren Bankalar Var Mı?

Kredi kullanan kişilerin uzun vadeli kredi kullanmak istemelerinde ki amaçları aylık ödeme tutarını azaltarak kredi borçlarını daha kolay ödemektir. Ancak kredi vadesi uzadıkça ödenmesi gereken toplam faiz tutarı da katlanarak artar. Bu nedenle önemli olan kişinin aylık ödeme planı yaparak ödeyebileceği aylık taksit tutarını belirleyerek buna göre bir kredi başvurusunda bulunmasıdır.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Ekonomik açıdan yaşanan cari açık sorununun katlanarak artması nedeni ile yapılan yeni yasal düzenlemeler ile beraber ne yazık ki ihtiyaç kredisi paketlerine de vade sınırlaması getirilmiştir. Getirilen bu yasal düzenlemeler ile beraber 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı yasaklanmış ihtiyaç kredisinde en uzun vade olarak ise 36 ay uygulanmaya başlanmıştır. 60 ay vadeli kredi sadece konut kredisi paketlerinde geçerlidir.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Aynı şekilde bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere yönelik olarak 48 ay vadeli kredi ihtiyaç kredisi paketlerinde mümkün değildir. Sadece taşıt kredisi ve konut kredisi başvurularında 48 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmektedir.

36 Ay Vadeli Kredi

Bankaların tümü ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin vermekte olup kredi notu ortalaması tutan kişilerin kredi başvuru formu doldurmaları yeterlidir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir