Acil Kredi Çekebilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Günümüzde pek çok kişi ev, araba almak, tatile gitmek veya borçlarını kapatmak için banka kredisine ihtiyaç duyar. Söz konusu bireyler bankaların belirlemiş olduğu kriterlere uyumadığı zaman kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır. Belirlenmiş olan kriterler her ne kadar bankadan bankaya farklılık gösterse de aranan şartlar birbiri ile benzerdir.

Değerli okuyucular kredi başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken noktaların başında çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 ay çalışma süresini doldurmuş olmanız gerekir. Son çalıştığınız iş yerinde bu süreyi dolduramadıysanız ve kredi almak sizin için zorsa, daha önce çalıştığınız iş yerini müşteri temsilcisine bildirmeniz size yarar sağlayacaktır. Böyle bir durumda maaş aldığınız bankaya kredi başvurusunda bulunursanız kredi almanız daha kolay olabilir.Çünkü bankalar maaş müşterisine çok daha kolay kredi vermektedir. Kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman hali hazırda devam etmekte olan bir borcunuz varsa bu sizin kredi almanızı zora sokabilir. Kredi kartı borcunuz için kredi başvurusu yapıyorsanız, mutlaka dönem ekstre borcunuzun asgari tutarını ödemeye dikkat edin. Daha önce idari ve yasal takip sürecine girmiş olan bireylerin bankalardan acil kredi alması zordur. Çünkü takip sürecine giren kişiler 5 yıl boyunca kredi başvurusunda bulunamaz.

Unutmayın, acil kredi başvurularında önemli olan geçmiş dönemdeki ödemeleriniz ve hali hazırda devam etmekte olan borcunuzdur. Bankalardan kredi çekerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus sosyal güvencedir.Bankalar sosyal güvencesi olmayan kişilere şüpheli yaklaşmaktadır. Bu nedenle bir yerde sigortalı çalışmak kredi alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını düşünüyorsanız, teminat gösterebilirsiniz. Böylece kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Acil krediye ihtiyaç duyuyorsanız eğer, kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Aksi taktirde kredi alma süreciniz uzar. Borçlarınıza sadık olduğunuz sürece kredi başvurunuz büyük bir ihtimalle olumlu sonuçlanır. Geçmiş dönemdeki kredi kartı ve kredi borçlarınız kredi almanız konusunda etkili olacaktır. Acil krediye ihtiyaç duyuyorsanız kefil veya ipotek göstermeniz kredi alma sürecinizi hızlandırır. Kefil gösterdiğiniz kişinin kredi notu yüksek olmalıdır. Yoksa kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Acil Kredi Çekebilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir? için 3 cevap

  1. Burcin der ki:

    Acil kredilerdede normal kredilerdekinden farklı herhangi bir işlem yoktur.

  2. Orhan der ki:

    Bankalar acil kredi ihtiyaçlarınızda daha hızlı işlem yapabilmesi için tüm belgelerinizi tamamlayıp başvuru yapmanız en iyisi olacaktır.

  3. Ömü der ki:

    Başvrulalarınızda genellikle acil olmasında tüm belgeleriniz hazır olması çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir