Acil Para Bulmak İçin Neler Yapılmalı?

Değerli okuyucular günümüzde geçim sıkıntısı yaşayanların oranı oldukça yüksek, bu nedenle hemen hemen herkes nakit para ihtiyacını karşılamak için farklı yollara başvurmaktadır. Bu makalemizde acil para ihtiyacının nasıl karşılanması gerektiği ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Acil para bulmanız gerekiyorsa eğer öncelikle güvenilir ve borcuna sadık bir kişi olmanız gerekir. Acil para ihtiyacınızı karşılamak için başvurduğunuz tefeciler bile sizden çok şey vaat etmektedir.

Daha yüksek faiz oranı uygulayan tefecilere başvurmak yerine bankalara yönlenmenizde yarar var. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notunun düşük olması bankadan kredi almanızı zora sokar. Bu nedenle öncelikli olarak kara listeye giren vatandaşlara nasıl bir çözüm yolu bulunabileceği ile ilgili bilgi verelim. Bir birey kredi kartı veya kredi kullanırken mevcut borçlarını ödemeyip avukatlık duruma düşenler otomatik olarak kırmızı kalem yer. Bunun sonucunda avukatlık sorun yaşadıysanız 5 yıl boyunca bireysel kredilerden mahrum kalacaksınız. Kredi Kayıt Bürosu bu bilgileri yaklaşık olarak 35 banka ile paylaşmaktadır. Bu sebeple kırmızı kalem cezası yiyen kişilerin ne suretle olursa olsun kredi imkanlarından yararlanamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Kırmızı çizgiden kurtulmak isteyen kişilerin mevcut borçlarını ödeyerek, biraz sabretmesi gerekmektedir.

Değerli okuyucular gel gelelim makalemizin asıl konusuna. Acil paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman yine bankalara başvurmanızda fayda var. Çünkü bankalardan küçük miktarda kredi alabilirsiniz. Bu küçük miktar krediyi alabilmek için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Kredi notu yüksek olan ve borçlarını ödeme noktasında sıkıntı yaşamayan bir kefil bulduğunuz taktirde 2 bin TL ile 3 bin TL arasında kredi temin edebilirsiniz. Küçük tutarda kredi almak isteyenlerin denemesi gereken bir diğer yol ise ipotek göstermesidir.

İpotek gösterdiğiniz taktirde kredi alabilirsiniz. Fakat işi zor sokmadan ve dilediğiniz tutarda kredi alabilmek için kredi notunuzu yükseltmeye çalışın. Kredi notu zor yükselen kolay düşen bir not sistemidir. Bu nedenle kredi notunuzu yükseltmek için işi baştan itibaren sıkı tutmanız büyük avantaj sunacaktır. Bu makalemizde sizler için acil kredi nasıl temin edilir sorusuna  cevap aradık. Umarım vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Acil Para Bulmak İçin Neler Yapılmalı? için 3 cevap

  1. Ali der ki:

    Acil para ihtiyaçlarınızı bankalardan ve en iyisi aile fertlerinizden bulmalısınız.

  2. Ahmet der ki:

    Acil para ihtiyaçlarınızda tefecilere buluşarsanız eğer daha kötü duruma düşmeniz mümkündür.

  3. Aleyna der ki:

    Kredi kullanmanız en iyisi olacaktır bu konuda acil hizmetler için kredi veren bankalar mevcut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir