Acil Paraya İhtiyacım Var 2016

Lüks tüketim mallarının günümüzde adeta zorunlu ihtiyaç gibi görülmesi, açılan alışveriş merkezleri ile insanların tüketim çılgınlığına yönelmeleri pek çok kişinin nakit sıkıntısı çekmesine neden olmaktadır. Günümüzde acil paraya ihtiyacım var diyen kişilerin ilk tercihleri bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak olurken bankaların da tek SMS ile kredi kullandırması sayesinde kredi kullanım oranları rekor seviyelere ulaşmaktadır.

Hazır kredi limiti tanımlanan ve internet şubesi kullanan kişiler bankaya dahi uğramadan internetten kredi kullanarak hesaplarına para aktarılmasını sağlarken acil nakit ihtiyaçları çok daha kolay bir şekilde çözebilmektedir. Ancak kredi notunun düşük olması ya da daha önceki kredi / kredi kartı borçları nedeni ile yasal takip altına girerek adı kara listeye yazılan kişiler için kredi kullanılabilmesi mümkün değlidir. Yine bankalar gelir belgesiz kredi vermediği için çalışmayana kredi kullanma imkanı da verilmez.

Kredi kullanamıyorum ama acil paraya ihtiyacım var diyen kişilerin ise önünde 3 seçenek bulunur. Bunlardan ilki bulunuyor ise kredi kartından taksitli nakit avans çekmektir. Ancak kişinin çekebileceği tutar kredi kartı limiti ile sınırlı olup yine geri ödeme vadesi en uzun 9 ay ile sınırlandırıldığı için düşük tutarlı nakit ihtiyaçları için bu yöntem kullanılmalıdır. Bir diğer seçenek ise kişinin kısa vadeli nakit ihtiyaçları için kullanabileceği kredi kartından para çekmek ya da kredili mevduat hesabı kullanmaktır. Üçüncü yöntem ise tefecilerden borç para almak olarak ta bilinen senetle borç para alma yöntemidir. Ancak bu yöntem kesinlikle en son çare olarak görülmeli ve asla zorunda olmadığınız sürece tercih etmemeniz gereken bir yöntemdir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir