Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2016

Bankalardan kredi kartı kullanan kişilere taksitli alışveriş ve harcadıkça para kazanma olarak bulunan kredi kartı puanı gibi farklı pek çok avantaj sunulmaktadır. Bankalar buna karşılık müşterilerinden her sene olmak üzere belirli dönemlerde kredi kartı aidatı olarak bilinen ücretler tahsil etmektedir. Kredi kartı aidatı hakkında açılan emsal davalar bulunmakta olup bunların birçoğu tüketiciler lehine sonuçlanmış olsa da bankalar bu ücreti her sene tahsil etmeye devam etmektedir.

Aidatsız kredi kartı veren bankalar bulunmakta olup yine kredi kartı aidatı tahsil eden bankaların bir bölümü de kredi kartını 1 yıllık süre boyunca kullanmaya devam edeceğine dair söz veren müşterilerine bu ücreti iade etme ya da para puan yükleme yoluna gitmektedir. Aidatsız kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilere yönelik olarak ise bankalar taksit yapmayan ya da para puan kazandırmayan kredi kartı ürünleri sunmaktadır.

Yani aidatsız kredi kartı taksit yapmadığı gibi aynı zamanda harcamalardan puan kazanımı da söz konusu değildir. Yapı Kredi Bankası tarafından verilen World Eko Kart, HSBC tarafından verilen Concept, Finansbank tarafından verilen Fix Card, Garanti Bankası tarafından verilen Bonus Flexi ve Akbank tarafından verilen Axess Ekonomi kredi kartı aidatı alınmayan kredi kartları olarak öne çıkmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir