Akbank Artı Para Nedir?

Hesabınızda paranız olmasa dahi belirlenen limitler dahilinde işlem yapmanızı sağlamak amacı ile para tanımlanması kredili mevduat hesabı olarak isimlendirilmektedir. Akbank artı para hesabı da aslında kredili mevduat hesabı türevidir. Bu hesaba tanımlanan artı para limiti dahilinde hesabınızda paranız bulunmasa dahi faturalar ve kira gibi düzenli ödemeler yapmanızı sağlamaktadır.

Yine acil nakit ihtiyaçları için hesabınızda paranız olmasa da nakit tutar çekebilirsiniz. Ancak Akbank artı para kullananlar için ödemelere dikkat edilmesi de zorunludur. Çekilen nakit para ya da kullanılan tutar mutlaka kullanıldığı günden itibaren 45 gün içerisinde ödenmelidir. Aksi durumlarda Akbank artı para blokesi gerçekleşir ve bu tutar yatırılana kadar hesaptan para kullanılması engellenir.

Hesabı kullanmayan kişiler Akbank artı para iptali başvurusunda bulunabilir. Ancak hesabın kapanabilmesi için mutlaka bakiyenin sıfır olması gerekir. Yani artı para eksi tutarda ise kesinlikle hesap kapatma işlemi yapılamaz. Hesabı sıklıkla kullanan kişiler ise Akbank artı para limit arttırma başvurusunda bulanarak daha özgür bir şekilde hesaplarını kullanmaları sağlanır. Yapmış olduğunuz başvurunun sonucunu ise Akbank artı para başvuru sorgulama işlemi ile Akbank telefon bankacılığı üzerinden yapmanız mümkündür.

Bu yazı Akbank kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir