Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank Bireysel Emeklilik Hizmetini müşterilerine iştiraki olduğu AvivaSA Emeklilik ve Hayat Şirketi aracılığı ile vermekte ve Akbank şubeleri de bir acente vazifesi görerek bu alanda faaliyet göstermektedir. 

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Planları Nelerdir

AvivaSA Emeklilik ve Hayat Şirketi’nin bireysel emeklilik müşterilerine sunduğu alternatif birçok planları bulunmaktadır ve bunlar Mutlu Emekliler Planı, Biriktiren Vip Planı, Emekliliğe Yatırım Planı, Biriktiren Gelecek Planı ve Hızlı Emeklilik Planı olarak sayılabilir.Bu planların her biri fonlarına göre birbirinden farklı getiri ve risk anlayışına sahip olarak hesaplanmakta ve müşterilerin tercihine sunulmaktadır.Hızlı Emeklilik planı Akbank şubelerinden de müşterilerine verilen bir hizmettir ve istenilen bir şubeye giderek kolay ve hızlı bir şekilde bireysel emeklilik başvurusu yapılabilmekte ve sisteme katılabilmektedirler.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Şartları Nelerdir

Akbank’ın Bireysel Emeklilik sisteminden yararlanabilmek için sadece 18 yaşını doldurmuş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yeterlidir.Katılımcılar bu planlara giriş yapabilmek için herhangi bir katılım payı ödememektedirler. Sadece Mutlu Emeklilik Planına giriş yapabilmek için müşterilerden 170 TL bir katılım payı talep edilmektedir. İlk girişte müşterilerden bu katılım payı alınmaz ve ertelenir. Müşteriler ilk 5 yıl içinde sistemden ayrılır yada farklı bir şirkete geçiş yaparsa bu katılım payı talep edilebilmektedir.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Ödemeleri Nasıl Yapılır

Bireysel Emeklilik müşterilerini ödemelerini isteklerine bağlı olarak aylık, 3 aylık yada yıllık olarak yapabilmektedirler. Ödemeler kredi kartı ile yada bankaya verebilecekleri düzenli bir ödeme talimatı ile yapılabilmektedir.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları Nelerdir

Bireysel Emeklilik sistemlerinin em önemli avantajı devlet katkısının sağlanmasıdır. Akbank Bireysel Emeklilik Sisteminde de %25 devlet katkısı bulunmaktadır. Bireysel Emeklilik müşterileri Her ay yatırılan katkı payları tutarlarını isteklerine göre istenilen miktarda ve tutarda değiştirebilmektedirler.Ayrıca içindeki bulundukları plana bağlı olarak fon dağılımlarını yılda en fazla 6 kere değiştirme hakları bulunmaktadır.

Bu yazı Akbank, Bireysel Emeklilik kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir