Akbank Hesap Kapatma

Bankalarda açmış olduğunuz her hesap aslında yasal olarak bazı yükümlülükler üstlenmeniz anlamına gelir. Bu nedenle aktif olarak kullanılmayan tüm hesapların mutlaka kapatılması önerilir. Hesap kapatma işlemleri son derece kolay olup hemen hemen her banka için izlenmesi gereken hesap aynıdır.

Akbank Hesap Kapatma Dilekçesi 

Hesabımı kapatmak istiyorum diyorsanız hemen hesabınızın açık olduğu banka şubesini kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri danışmanı hesap kapatma işlemi için gerekli olan dilekçenin çıktısını alarak imzalamanızı isteyecektir. Bu imzayı atmanız durumunda hesabınızı kapatma işleminiz sonlandırılarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.

Akbank hesap kapatma işlemi için aynı zamanda 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de yardım almanız mümkündür. Akbank internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanan kişilerin açmış oldukları ek hesap ve yatırım hesabı gibi ana hesaba bağlı olan hesapları kapatma işlemlerini internet şubesi üzerinden kendilerinin de yapmaları mümkündür.

Bunun için kapatmak istediğiniz hesabın üzerine gelerek hesap kapatma butonunu seçmeniz yeterli olacaktır. Ancak bunun için mutlaka kapatılacak olan hesabın bakiyesinin sıfır olması gerekir. İçinde para bulunan ya da ekside olan hesapların kapatılması mümkün değildir.

Bu yazı Akbank kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir