Akbank Kredimi Yapılandırmak İstiyorum

Bankalardan kullandıkları kredileri düzenli ödeyemeyen ya da ödeme konusunda sıkıntıya düşen kişilerin en büyük yardımcıları bankaların sundukları kredi yapılandırma hizmetlerinden yararlanmaktır. Akbank kredimi yapılandırmak istiyorum diyen müşterilerine çeşitli kolaylıklar sunmaktadır.

Kredi yapılandırması için kredi kullandığınız Akbank şubesini şahsen ziyaret edebileceğiniz gibi aynı zamanda Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de kredi yapılandırma başvurusu talebinizi iletmeniz mümkündür. Ancak yeniden yapılandırma işleminden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notlarının yüksek olması ve borçlarının yasal takip altına girmemiş olması gerekir.

Yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan kişilerin borçları yeniden hesaplandığı için üzerine ekstra faiz eklenmekte olup yine yeniden yapılandırma masrafı uygulanmaktadır. Ama borç vadesi uzatıldığı için daha kolay ödeme imkanı sunulmaktadır. Yeniden yapılandırma yapılırken bankalar genelde borç taahhütnamesi imzalatmakta olup bu taahhütnameyi imzalayan kişilerin borçlarını ödememeleri halinde hapis cezası ile karşı karşıya kalmaları söz konusu olduğu için mutlaka yeniden yapılandırma başvurularında dikkatli davranılması gerekir.

Bu yazı Akbank kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir