Annemin / Babamın Evine Haciz Gelir Mi?

Kredi borcu ve kredi kartı borcu gibi bankalara borcu olan kişilerin yaşadıkları en büyük korkulardan biride borçlarından dolayı evlerine haciz gelmesidir. Günümüzde bankalar artık borçtan dolayı haciz işlemi konusunda çıkarılan yasalar ile köşeye sıkıştırıldıkları için hacizden ziyade daha ağır yaptırımlar uygulamayı tercih etmektedir.

Annemin Evine Haciz Gelir Mi?

Borçlarından dolayı haciz tedirginliği yaşayan kişilerin öncelikle adreslerine haciz işlemi başlatılacaksa bu adres kişinin ikametgahının bulunduğu adres olacaktır. Bu adres ailenizin evi ise icra bu adrese gelir. Ancak aileniz haciz edilmek istenen eşyaları faturaları ile kendilerinin aldıklarını kanıtlarsa bu durumda haciz memurlarının o eşyaları götürme hakkı yoktur.

Kredi Notu Ortalaması 

Bankaların borcunu ödemeyen müşterilerine uyguladıkları en ağır yaptırım sıfır kredi notu ortalaması ile onları cezalandırmaktır. Günümüzde bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılarak not ortalamalarına bakmakta ve bu ortalama tutmayan kişilerin kredi başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.

Yani bankaya borcunu ödemeyen ve bu nedenle banka ile anlaşmazlıklar yaşayan kişilerin kredi notu ortalaması düşürülür ki bu da bir sonraki seferde kredi onayı alınmasını imkansız hale getirmektedir. Kredi borcundan dolayı hakkında yasal işlem başlatılan kişiler ise ne yazık ki kara liste adı verilen bankadan kırmızı kalem yemek olarak isimlendirilen duruma maruz kalmaktadır. Kişini kara listeden çıkmak için dilekçe yazması bile banka tarafından önemli bulunmaz ve bir daha kredi kullanımına izin verilmez.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kartı, Kredi Notu, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir