Artan Taksitli İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir, Avantajları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler tarafından en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi türleri arasında yer alan artan taksitli ihtiyaç kredisi adından da anlaşılacağı üzere zamanla ödenen aylık kredi tutarının kademeli olarak yükseldiği özel bir kredi paketidir. Artan taksitli ihtiyaç kredisi paketinde de sabit faizli kredi paketlerinden olduğu gibi aylık ödeme tutarları sabittir.

Burada sabit faizli ihtiyaç kredisi ile artan taksitli ihtiyaç kredisi arasında ki fark ikinci kredi paketinde yine belirlenen ödeme tablosunda olduğu gibi aylık ödeme tutarlarının kademeli olarak yükselmesidir. Kredi kullandıktan sonra maddi olarak rahatlayan ancak ödeme için belirli bir süre aralık isteyen kişiler için özel olarak oluşturulan bu kredi paketinde ilk aylarda ödeme tutarı düşük tutulurken ilerleyen zamanla beraber aylık ödeme tutarları yükseltilir.

Bu sayede kişinin örneğin maaşı zamlandıkça kredi ödemesinin yükseltilmesi sonucu daha kolay bir şekilde kredi borcunu ödemesine olanak sağlanır. Ancak ilk aylarda düşük olan taksitler ödenirken kişinin mali bütçesini iyi ayarlamaması durumunda ilerleyen aylarda kredi taksitlerinin artış göstermesi ile ödeme zorluğuna düşülmesi kaçınılmaz bir hal alabilir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir