Atmde Unutulan Para Ne Olur?

Atm’de Unutulan Para Ne Olur?

ATM’de unutulan paralar için panik yapmanıza gerek yok. ATM’de paralar çeşitli nedenlerden ötürü unutulabilir. Bu bir sistem hatası olabilirken bazense dalgınlık dolayısıyla unutma olayları yaşanabilir. Peki bu durumda ne yapmak lazım. Yapılacaklar oldukça basit.

ATM’den para nasıl alınır?

ATM’de unutulan para ne olur sorusunun cevabı aslında teknik bilgiye dayanıyor. Eğer bir atm’de para unuttuğunuzun farkına vardıysanız panik olmayın. Unutulan para için ilgili atm’ye bağlı olan bankaya telefon edin ve call center yardımı ile durumu izah edin. Hemen hesap bilgileriniz incelenecektir. Eğer para başkası tarafından alınmadıysa para hesabınıza geri yatırılacaktır. Siz de böylece başka bir yerden paranızı tekrar çekebileceksiniz. Genellikle banka iletişim merkezlerinde çok sıra beklemeden bu konuya özel telefon hatları bulunaktadır. Direk bu hatları arasanız sorununuz daha hızlı bir şekilde çözülebilir.

ATM’de para unutmamak için ne yapılmalı, nasıl yapmalı?

ATM’de unutulan para ne olur diye bir soru ile karşılaşmamak için bilmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle atm işlemlerinizde işlem bitene kadar atm başından ayrılmamanız önerilmektedir. İşlem bitince makbuzunuzu mutlaka alın ve kartınızı aldıktan sonra dahi bir süre beklemeye devam edin. En önemlisi ekranda olan yönergelere harfiyen uyun. Böylece para unutma gibi olaylarla daha az karşılaşmış olacaksınız. Tüm bunlara rağmen paranızı unuttuysanız panik olmanıza gerek yok. Yazımızdaki yönergeleri takip ederek kolayca bu sorunu da çözebilirsiniz.

Para unutma olayları insan hatası kaynaklı olabilmekle beraber bazı durumlarda sistemsel de olabilmektedir. Bankamatik size paranızı vermiş olduğunu söylemesine rağmen vermemiş olabilmektedir. Tüm bu kayıtlar banka sisteminde tutulur. Bu sebeplerden ötürü müşteriler mağdur edilmemektedir. Sadece bu durumu hızlı bir şekilde bildirmeniz gerekmektedir. Böylece sorununuz kısa bir süre içerisinde çözülür.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir