Avea Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere farklı pek çok seçenek sunulmaktadır. Ücretsiz kredi notu öğrenme siteleri ne yazık ki güvenilir hizmet vermemekte olup yine bunun için kişisel bilgilerin istenmesi de büyük bir risk doğurur. Bu nedenle kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka Findeks kredi notu sorgulama sitesinden, bankaların internet sitesinden ya da cep telefonu operatörlerinden yararlanmaları gerekir.

Avea kredi notu öğrenme işleminden yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne girerek kısa mesaj göndermeleridir. Oluşturacağınız mesaja ilk olarak 11 haneli kimlik numaranızı yazmanız ardından da 4 haneli olarak doğum senenizi girmeniz yeterlidir. Oluşturduğunuz bu mesajı Avea kredi notu sorgulama numarası olan 1122 numarasına göndermeniz halinde kredi notunuz tarafınıza yine kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Ancak bunun için talep edilen kredi notu sorgulama ücreti olduğu bilinmelidir. Findeks kredi notu öğrenme ücreti kendi sitesi üzerinden yapıldığı takdirde 4,72 lira olup Avea kredi notu öğrenme ücreti ise 9 liradır. Ancak Findeks kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin siteye önce üye olması gerektiği için genelde pek çok kişi tek bir kısa mesaj göndererek üye olmayı tercih etmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir