Avea Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere yönelik olarak hizmet veren cep telefonu operatörleri arasında yer alan Avea kredi notu sorgulaması yapmak isteyen müşterilerine sadece tek bir kısa mesajla Findeks kredi notu ortalamalarını öğrenme fırsatı sunmaktadır. Günümüzde banka kredisi kullanmak isteyen ya da kredi kartı almak isteyen kişilerin değerlendirilmesinde kullanılan kredi notu verisi her geçen gün önemini arttırmaktadır.

Özellikle de bankaların son yıllarda müşterilerine ödeme baskısı oluşturabilmek adına daha fazla önem verdiği kredi notu farklı pek çok yollardan öğrenilebilmektedir. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Ancak bunun için üye olunması gerektiği için çoğu kişi bu zahmetli üyelik işlemleri ile uğraşmak yerine Avea kredi notu öğrenme servisinden yararlanmayı tercih etmektedir.

Findeks internet sitesi ile anlaşmalı olduğu için aynı hizmeti sadece tek bir kısa mesaj ile sunan Avea kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden TC kimlik numaralarını yazarak 1122 numarasına göndermeleri yeterli olmaktadır. Ancak bu ücretli bir servis olup kredi notu sorgulama ücreti olarak fatura hattına 9 lira bedel yansıtılmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir