Avuç İçi İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Avuç İçi İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Günümüz şartlarında sürekli olarak gelişen, bir öncekine göre daha ileriye yönelen teknolojik aletler ile hayatımızı kolaylaştırmaktayız. Bankacılık sektöründeki son zamanlardaki gelişmeler ile tüketicilerin yanlarında kredi kartı ve bankamatik kartı olmadan bankamatiklerden para çekmek mümkün hale gelmiştir. Bahsedilen bu yöntem avuç içi ve parmak izi tanımlanmış tüketicilerin avuç içi ve parmak izleri ile para çekme yöntemini içermektedir. Aslına bakılırsa bu yöntem bizlere çok yabancı değil. Geçtiğimiz dönemlerde hastanelerde kullanılan avuç içi yöntemi şimdilerde bankacılık işlemlerinde kullanılmaktadır.

Avuç İçi ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bankaların, bankamatik cihazlarına entegre edilen ve vücut ısısına karşı duyarlı olan özel bölüme elini koyan banka müşterileri istedikleri bankacılık hizmetinden faydalanabilmektedirler. Bunu yapabilmek için öncelikle bankaların müşterilerinin avuç içi tanıma işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bunun için müşterilerin banka şubelerine başvurarak avuç içi hizmetinden faydalanmak istediklerini beyan etmeleri gerekmektedir. Bankalarda müşterilerin bu talepleri doğrultusunda özel bir cihazla müşterilerinin avuç içlerini özel bir cihazla tanımlı hale getirmektedirler. Bu işlem için bankalar hiçbir ücret talep etmemektedir.

Müşterilerin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bankamatiklere gittiklerinde öncelikle ekranda beliren noktada nasıl giriş yapmak istediklerini seçmeleri gerekmektedir. Ekranda beliren y7ere müşterilerin T.C. numaralarının yazılması istenmektedir. Daha sonraki aşamada ise avuç içlerini dokundurmaları gereken yere dokundurarak bankacılık işlemlerine başlamaktadırlar. Eğer ki müşteriler beliren menüde para çekme işlemini yapacaklarda avuç içlerini temas ettirdiklerinde bankamatik menüsünün para çekme bölümüne gireceklerdir. Bu işlem güvenlik açısından oldukça yüksek güvenlik içermektedir. Şifrelerin çalışması ya da unutulması gibi bir sorun ortadan kalkmaktadır. Banka müşterileri her türlü bankacılık faaliyetlerini avuç içi para çekme yöntemleri ile kolaylıkla yerine getirebilmektedirler.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir