Banka Kredi Notu En Kısa Sürede Nasıl Yükselir?

Bankaların geliştirdikleri alt yapı sayesinde artık sadece kimlik numaranız üzerinden tüm mali verilerinize ulaşılması mümkündür. Bu sayede günümüzde bankalar SMS ile kredi başvurusu ya da internetten kredi başvurusu bile yapılmasına izin vermekte, kredi başvuru sonucu ise sadece dakikalar içerisinde başvuruyu yapan kişiye bildirilmektedir. Kredi onayı konusunda bankaların en dikkat ettikleri konulardan biri de kredi notu ortalamasıdır.

Düşük kredi notu ortalaması olanlar ya çok düşük tutarlı krediler kullanabilmekte ya da kredi reddi yaşamaktadır. Yüksek kredi notu olanların ise hem kredileri çok daha kısa sürede istedikleri tutarda onaylanmakta hem de düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmaları sağlanmaktadır. Peki, banka kredi notu en kısa sürede nasıl yükseltilir?

Kredi notunuzu yükseltmeniz gerekiyorsa tek yapmanız gereken kredi notu yükseltme teknikleri kullanarak gerekli adımları atmaktır. Kredi notu yükseltme taktikleri arasına ilk uygulamanız gereken yok ise acilen bir vadeli hesap açtırmak, vadeli hesabınız bulunuyor ise de bu hesabı kullanım sıklığınızı arttırmaktır. Elinizde bulunan tüm nakit paranızı bu hesaba yatırarak işe başlayın.

Hesaptan otomatik ödeme talimatları verin ve fatura, kira, okul taksiti gibi tüm düzenli ödemelerinizi bu hesabınız üzerinden son ödeme günleri içinde yapın. Hesabınızdan sık sık para yatırın ve para çekin. Hesabın giriş çıkış miktarını bu şekilde arttırın. Kredi kartınızı her ay limiti dahilinde sonuna kadar kullanın ve mutlaka son ödeme tarihinde tüm borcu düzenli olarak geciktirmeden yatırın. Bu iki yöntemi uygulamanız ve borçlarınızı gecikmeye düşmeden yatırmanız haline kredi notunuz 3 ay içinde tavan yapacaktır…

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir