Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Çıkarılan yeni kanunlar ile beraber belirli sayıda çalışanı bulunan iş verenlerinin çalışanlarının maaşlarını bankalar üzerinden yapmaları yasal bir zorunluluk haline getirilmiş bulunmaktadır. Bankalarda açılan maaş hesabı üzerinden işverenler çalışanlarının maaşlarını yatırmakta devlet ise bu sistem sayesinde oto kontrol mekanizmasını daha iyi bir şekilde çalıştırabilmektedir.

Maaş Hesabı Nasıl Açılır?

Maaş hesabı çalışan tarafından değil işveren tarafından açılmaktadır. Çalışanın kimlik bilgileri ile hesap açma başvurusu yapılır ve genelde banka personelleri gerekli evraklar ile iş yerini ziyaret ederek gerekli işlemleri tamamlar. Ardından da hesap açılan banka şubesi tarafından personelin maaş kartı gönderilir.

Banka Maaş Kartım Gelmedi 

Açılan maaş hesabı üzerinden işlemlerinizi yapmanızı sağlayacak olan maaş kartınız banka tarafından doldurduğunuz formda tercih ettiğiniz kanala göre sonuçlandırılır. Ancak bazı durumlarda maaş kartı müşterinin eline geçmeyebilir.

Örneğin adresin hatalı olması yada maaş kartı talebinde bulunulmaması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu durumda çalışan kişinin hesabının bulunduğu şubeyi kimlik belgesi ile ziyaret ederek durumdan haberdar etmesi ve konu hakkında bilgi istemesi mümkündür. Aynı zamanda ilgili bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de irtibata geçilebilir…

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir