Banka Müşteri Numarası Nedir, Nerede Yazar?

Bankacılık işlemlerinde sıklıkla kullanılan müşteri numarası bankaların vadesiz hesap açtıkları her müşterilerine vermiş oldukları özel bir kod numarasıdır. Bu numara üzerinden işlemlerinizi yaparken aynı zamanda işlemlerinizi kolaylıkla takip etmenizi sağlar. Peki, banka müşteri numarası nerede yazar?

Müşteri numarası öğrenme işlemlerinde kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankamatik kartı kullanıyorsanız bu kartın ön yüzünde yazan 16 haneli kart numarası altında yer alan ve siyah rakamlarla yazılan alana bakmaktır. Bu numara aynı zamanda sizin müşteri numarası bilginizdir. Kredi kartı müşteri numarası da aynı şekilde kredi kartı numarası yazılı olan alanın altında yer almaktadır.

Yapı Kredi müşteri numarası ve Ziraat Bankası müşteri numarası içinde aynı uygulamalar söz konusu olup bankamatik kartı olmayan kişilerin müşteri numarası sorgulama işlemi için ilgili bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramaktır. Müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden kimlik numarası bilginizi vererek kolay bir şekilde müşteri numarası bilginize ulaşmanız mümkündür. Kredi kartı müşteri numarası ve banka müşteri numarası için aynı uygulamalar söz konusu olup kartınızın sol alt köşesinde yer alan koyu siyah ile yazılmış genelde 8 haneli olan numaradır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir