Bankada Altın Hesabı Nasıl Açtırılır?

Her çağın yatırım aracı olarak kabul edilen ve genelde uzun vadeli yapılan yatırımlarda kesinlikle getiri sağlayan altın yatırımı ne yazık ki son yıllarda yaşanan hırsızlık olaylarının artması ve sahte altın satılma oranlarının yükselmesi ile beraber riskli kabul edilmektedir. Bu nedenle altına yatırım yapmak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu artık bankalarda altın hesabı açtırmayı tercih etmektedir. Peki, bankada altın hesabı nasıl açtırılır?

Bankada altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin kimlik belgeleri ile beraber hesap açtırmak istedikleri banka şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir. Bu ziyaretinizde şube yetkilisi kimliğinizi isteyerek size hesap açtıracaktır. Günümüzde bankalar altın hesabı açtırmak isteyen ve bunun için yastık altı altın birikimini değerlendirmek isteyen kişiler için altın günleri düzenlemekte ve bu günlerde fiziki altınları değerlendirerek aynı değerden hesaba yatırmaktadır.

Bankadan altın hesabı açtırmanın avantajları arasında ilk sırayı çalınma riskinin bulunmaması almaktadır. Buna ek olarak sahte altın alma riskinin bulunmaması, altın alış satış farkı arasında çok daha az bir farkın uygulanması, internet üzerinden anlık olarak altın alıp satma imkanının bulunması gibi farklı pek çok avantaj yer almaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir