Bankadan Neden Kredi Alamıyorum?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka belirli şartları taşımaları gerekir. 18 yaşını dolduran ve aylık belgelenebilir gelire sahip olan herkesin kredi başvuru formu doldurma hakkı bulunmaktadır. Ancak bankaların da yapılan kredi başvurusunu reddetme hakkı olduğu unutulmamalıdır. Peki, bankalar neden kredi vermez ve bankadan neden kredi alamıyorum diyen kişiler ne yapmalıdır?

Öncelikle bankadan kredi alamıyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey kredi notu sorgulaması yaparak kredi notu ortalamalarını öğrenmektir. Çünkü kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki çok zordur. Bu kişiler ya düşük tutarlı krediler için başvuruda bulunmalı ya da kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmalıdır.

Yine düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulayarak kredi çekebilir seviyeye yükseldikten sonra da kredi başvurusunda bulunmaları mümkündür. Bankaların sunduğu kredi red nedenleri arasında yer alan bir diğer neden ise kişinin aylık gelir seviyesinin aylık taksit tutarını karşılayamamasıdır. Yani kişinin belgelenebilir aylık geliri bin lira ise kişi aylık en fazla 500 liraya kadar ödemesi olan krediler için onay alabilir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir