Bankadan Neden Kredi Çekemiyorum?

Bankalar müşterilerinin doldurmuş oldukları kredi başvuru formu evrakları üzerinden karar verirken burada sonucu belirleyen önemli faktörler kredi notu ortalaması ve aylık belgelenebilir gelir tutarıdır. Kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notunun düşük olması ne yazık ki kredi onayı almasını zorlaştırırken aylık gelirin düşük olması ise yüksek kredi notu ortalamasına rağmen kredi red kararı verilmesine neden olabilmektedir.

Bankadan kredi çekmek istiyorum diyen kişilerin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapmaları gerekir. Bu not ortalaması ve aylık belgelenebilir gelir tutarına göre kredi başvuru formunu doldurmaları kesin olarak onay almalarını garanti altına almaktadır. Örneğin az riskli kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin 50000 TL kredi kullanmak için yapacakları başvurunun kabul etmeyecekleri kesindir.

Bankadan kredi çekemiyorum diyen kişilerin yaşadıkları sorunlardan biride kredinin türüne bağlı olarak yaşanan sorunlardır. Yani konut kredisi reddi için konutun tapusunun bulunmaması ya da konut kredisi yaş sınırı kurallarına uymaması gibi farklı nedenlere bağlı olarak ta yaşanabilmektedir. Ancak kredi red nedenleri arasında ilk sırayı her zaman yetersiz kredi notu ortalaması almaktadır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir