Bankalar Kredi Vermiyorlar, Ne Yapmalıyım?

Bankalardan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekir. Bu kriterlere sahip olmayan kişilere ise ne yazık ki bankalar kredi vermezler. Peki, “bankalar kredi vermiyor, ne yapmalıyım?” diye soran kişilerin ne yapmaları gerekir?

  • Öncelikle kredi başvuru formu doldurduğunuz bankayı arayın ve kredi başvurunuzun neden reddedildiğini sorun. Almış olduğunu kredi red mesajı hakkında bilgi almak istediğinizi söyleyin ve bu nedeni öğrenin. Çünkü bu nedeni ortadan kaldırdığınız anda kredi onayı almanız mümkün hale gelecektir.
  • Düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi başvuru red kararı verildi ise bu durumda hemen kredi notunu yükseltme taktikleri uygulayarak kredi notunuzu yükseltmeye çalışın. Maaşınız yetersiz geldiği için kredi başvurunuz reddedildiyse bu durumda ya maaşınızı daha yüksek göstermeye çalışın ya da başvuruda bulunduğunuz kredi miktarını azaltın.
  • Kara listede olmak ya da bankadan kırmızı kalem yemek olarak bilinen durum ile karşı karşıya iseniz ne yazık ki bu durumda kredi kullanmanız mümkün değildir. Kara listedeyken kredi kullanmak mümkün olmadığı gibi aynı zamanda bu listeden çıkan kişilerin de kredi kullanmak için en az 5 sene beklemeleri gerekir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir