Bankaların EFT Saatleri ve Ücretleri 2016

Banklara arasında yapılan para transferleri EFT olarak kabul edilmektedir. Her bankanın yapılan bu işlem için talep ettiği EFT ücretleri farklı olup yine bankalar farklı kanallar üzerinden yapılan işlemler içinde farklı ücretlendirmelere gidebilmektedir. EFT saatleri içinde benzer uygulamalar olup EFT başlangıç saati ise bankaların mesaiye başlama saatleri ile aynıdır.

Son EFT saati ise bankalar arasında farklılık gösteren saatler arasında yer almaktadır. Bazı bankalarda EFT kapanış saati olarak 15:30 uygulanırken bu saat 17:00’ye kadar uzayabilmektedir. Elektronik Fon Transferi kelimelerinin ilk harflerinden oluşan EFT işlemi için talep edilen ücretler ise gerek bankaya, gerek gönderilmek istenen tutara gerekse de bu işlemin hangi yöntem kullanılarak yapılacak olmasına bağlı olarak değişkenlik gösterilmektedir.

Örneğin şubeden yapılan EFT işlemleri için daha yüksek tutarlar talep edilirken internetten EFT ücreti ise çok daha düşüktür. Örnek vermek gerekirse Akbank şubeden EFT ücreti olarak en az 50 en fazla 325 lira talep ederken Akbank internetten EFT ücreti olarak ise sadece 5 lira talep etmektedir. Geç EFT saati olarak belirlenen 16:00 ile 16:45 arasında yapılan EFT işlemlerinde ise bu ücret 7,50 lira olarak talep edilmektedir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir