Bankaların Fon Getirileri Nelerdir?

Yatırım yapmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri yatırım araçlarından biride fon almaktadır. Bankaların fon hesapları bulunmakta olup bu hesaplar genelde mümkün olan en az riski alarak düzenli gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Peki, bankaların fon getirileri nelerdir?

Bankadan Fon Almak 

Bankalardan fon almak için yapmanız gereken tek şey yatırım hesabı açtırmak ve bu hesap üzerinden fon alma talimatı vermektir. Yatırım hesabı kategorisi içerisinde yer alan fon hesapları için kimlik belgeniz ile beraber hesap açtırmak istediğiniz şubeyi şahsen ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda internet şubesi kullanıcısı iseniz internet şubesi üzerinden kendi fon hesabınızı açmanız da mümkündür. Bunun için hesaplar bölümünde genelde sağ tarafta yer alan hesap aç butonunu tıklayarak buradan fon hesabını seçmeniz yeterlidir.

Fon Getirileri 

Fon satın almak isteyen kişilere bankalar son derece zengin bir ürün portföyü sunmakta olup fonların getirisi de seçilen fon tipine göre belirlenmektedir. Örneğin B tipi likit fon alan kişilerin getirileri daha düşük olmakla beraber ancak bu fonu tercih eden kişilerin zarara uğrama riski yoktur. Borsa endeksli yatırım fonları gibi değişken gelirli fonlar ise hem riski hem de getirisi yüksek fonlar arasında bulunmaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir