Bankaya Borcum Var Hangi Banka Kredi Verir?

Gerekli aylık bütçe hesaplamalarını yapmadan kredi kullanmak ya da kredi kartını bilinçsiz bir şekilde kullanmak bankaya olan borçların her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Bu konuda yapılan en büyük hata ise borcu borçla kapatmak, kredi kartı borcunu ödemek için diğer kredi kartından para çekme yanlışlarına düşmektir.

Bankaya Borcu Olanlar 

Bankaya borcum var diyen kişilerin yaşadıkları en büyük tedirginliklerden biride bu borç nedeni ile kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalma riskidir. Bankaya borcu olan kişilerin kredi onayı alıp alamayacakları toplam borç tutarlarına, bu borcu öderken son ödeme tarihi içerisinde borcu ödemeye devam edip etmedikleri gibi bazı kriterlere bağlıdır.

Borç Kapama Kredisi 

Banka için en önemli kriterlerden biri müşterisinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken özellikle de riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları kesinlikle onaylanmamaktadır.

Bu nedenle borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin gecikmeye düşerek kredi notu ortalamalarını düşürmeden kredi yapılandırma ya da borç kapama kredisi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Borç kapama kredisi 48 ay olarak kullandırılırken yeni çıkarılan yasa ile beraber kredi yapılandırma 72 ay vadeli olarak kullanılabilmektedir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir