Bir Kişi En Fazla Kaç Kredi Kullanabilir?


 

Kişisel ihtiyaçların yanı sıra halledilmesi gereken diğer işler için de bir kişinin birden fazla kredi çekmek istemesi normal bir durumdur. Bu sebeple kişilerin birden fazla kredi alabilmek için yaptıkları çalışmanın sonuçsuz kalması ve neye yöneleceklerini bilmemesi toplum içerisinde oldukça yaygındır. Bu makalede sizler için bir kişinin en fazla ne kadar kredi çekebileceği konusunda temel bilgileri aktaracağız. Kredi çekebilmenin olmazsa olmazları arasında yer alan şey kredi notu ve gelir belgesidir. Bireylerin kredi notu hakkında detaylı bilgiye sahip olmaması işi zora sokan bir unsurdur. Kredi notu bir kişinin bankalar ile arasında köprü görevi gören bir unsurdur. Kredi notu geçmiş dönemdeki kredi kartı ve kredi borçlarını kapsar. Geçmiş dönem borçlarında yaşanan aksaklıklar kredi notuna olumsuz olarak yansır. Bu bağlamda kredi çekebilmek için mutlaka belli bir oranda kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yapacağınız her kredi başvurusu için olumsuz sonuç alacaksınız.

Değerli okuyucular, insanlar genel olarak taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisine ihtiyaç duymaktadır. Bu krediler bankacılık sektöründe en çok satılan kredilerin başına gelir. Bu kredilerin hepsine sahip olmamak için bir neden bulunmamaktadır. Bu kredileri almaya karar vermişseniz eğer, bunları ödeme gücüne sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu kredileri ödeyebileceğinizi bankaya ispatladığınız taktirde 3’den fazla kredi alabilirsiniz. Fakat çekmiş olduğunuz her kredi sizin kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Bunu önlemek için kredi borcunuzu günü gelmeden düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir. Kredi notu insan hayatı için oldukça önemli bir not sistemidir. Bir kişinin sorunsuz bir biçimde kredi alabilmesi için yüksek kredi notuna sahip olması gerekir. Kredi notu yüksek olmayan kişiler öncelikle kredi notunu yükseltmek için girişimde bulunmalı. Değerli okuyucular, çekeceğiniz kredinin en fazla kaç olacağını kredi notunuz ve gelir durumunuz belirleyecektir. Bu nedenle kredi çekmeden önce yeterli düzeyde kredi notuna sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Emin olmadan yapılan başvuruların sonucunda büyük hayal kırıklılığı yaşayabilirsiniz. Bu hayal kırıklıklarını önlemenin yolu da bilinçli bir şekilde hareket etmekten geçer.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Kişi En Fazla Kaç Kredi Kullanabilir? için 11 cevap

 1. Cenk der ki:

  Gelir belgenizin ödeme koşullarına uygun olduğu sürece herhangi limit olmaması güzel.

 2. Cansu der ki:

  Bazı bankalar maximum olarak 3 krediye kadar destek vermektedir. Fakat bazı bankalar gelir durumunuza göre limiti kaldırabiliyor.

 3. Caner der ki:

  Bankalar bu konuda bazen katı kurallı olabiliyor ve her insana 3 krediden fazla vermemezlik yapabiliyor.

 4. Kaner der ki:

  Kredi kurumunda eğer ödemeleriniz düzenliyse çok kolaylıkla istediğiniz kadar kredi kullanmanız mümkündür.

 5. Kuthan der ki:

  Bankanın genel sisteminde eğer notunuz çok düşük değilse 3 tane çekebilirsiniz.

 6. Kutlay der ki:

  Bankanın geçmişe bakarak bu geçmişiniz doğrultusunda istediğiniz kadar kredi kullanabilirsiniz.

 7. Kutlu der ki:

  Kredi kullanıcak kişinin bankayla olan ilişkilerine yönelik geçmişinden sonra kolaylıkla istediği krediyi çekebilir.

 8. Lami der ki:

  Kredi kullanıcak kişinin geçmişi temizse eğer ve puanı yüksekse kolaylıkla kredi kullanabilir.

 9. Latif der ki:

  Genellikle her banka toplamda 3 kredi imkanı sağlamaktadır. 3 den fazla kredi veren banka sayısı oldukça az.

 10. Lebib der ki:

  Bankalar arasında genel prosodurden dolayı bildiğim kadarıyla 3 tane kredi imkanı sağlamaktalar.

 11. Lefter der ki:

  Bankanın genel sistemin de sorun yaşamıyorsanız eğer kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir