Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin

Krediye ihtiyacı olduğu halde kredi notunun düşük olması, risklerinin yüksek olması ve bankaların krediye sıcak bakmaması pek çok insanın maddi anlamda zor durumda kalması anlamına gelmektedir. Finans sektöründe yapay çözümler ve sıkışıklıkları giderme noktasındaki alternatif seçenekler, özellikle son yıllar içerisinde çok farklı seçenekler ortaya koymaktadır. Borç transferi dediğimiz yöntemle birlikte, tüm bankalara olan borçlarınızın, tek bir kredi altında toplanması ve bunun düzenli bir şekilde ödemelere yayılması, gerçekten pek çok insanın umudu olmuştur. Aslında kendi kredi çekmeye hem kredi notu hem de bulunduğu pozisyon yetmeyen çok sayıda insanın, bu tür hizmet veren bankalarla iletişime geçmesi, gerçekten aslında ödeyemedikleri ve sıkıştıkları kredi taksitlerinin belli bir düzene girmesinde etkili olabilir.

Günümüzde finansal anlamda kredi ve yöntemlerini önemli bir çalışma prensibi haline getiren bankaların, biraz da yüksek faiz uygulamaları ile birlikte, insanlara bu konuda yardımcı oldukları bilinmektedir. Kredi çekme yöntemleri konusunda umutsuzluğa düşen, başvuruları sorunsuz olmuş olan çok sayıda insanın, özellikle tek bir kredi başlığı altında, kredi kartları ve diğer kredi taksitlerini toplama diye nitelendirilen bir anlayışla birlikte, çoğu zaman taksitlerini daha rahat ödeme şansına sahip olduklarını söyleyebiliriz. Borç transfer kredisi bir şekilde ihtiyaç kredisi gibi işlevselliğini sürdürse de, aslında burada amaç para olmaktan ziyade, diğer bankalarda mevcut ve devam eden kredilerin veya kredi kartı borçlarının ödenmesi esasına dayalı bir çalışmayı göstermektedir. Borç kapatma yolları konusunda iyi bir alternatif oluşturan bu sistem sayesinde, biz kredinizi çekelim siz ödeyin diyen ve yardımcı olan işletmelerden finansal anlamda destek almanız, gerçekten isabetli bir kararı oluşturacaktır.

Kredi kartı kullanan ve uzun yıllardan beri müşterisi olduğu bankayla dahi sorunlar yaşayan insanların, her ay için kredi notunun olumsuz şekilde etkilenmesi, nakit ihtiyacı esnasında büyük sorunlar doğurmaktadır. Bazı durumlarda birkaç kredi aynı anda kullanıp, taksitler konusunda sıkışıklık çeken, bunun yanı sıra ev geçimi, ihtiyaçlar ve kredi kartı borçları da eklendiği zaman çıkılmaz bir hal alan durumda, borç transferi sisteminin gerçekten en etkili yöntem olarak insanlara avantaj sağladığı söylenebilir. Finansbank ve Denizbank gibi kredi konusunda kolaylık sağlayan bankaların yanı sıra, her ne kadar kredi notuna fazla önem verse de, İş Bankası ve Garanti Bankası gibi hizmette öncülük eden kuruluşların da bu konularda insanlara yardımcı olduğu bilinmektedir. Her ne kadar risk alma konusunda daha özverili bir yaklaşım gösteren Denizbank ve Finansbank’ı burada ayırmak gerekirken, kredi notu konusunda oldukça esnek davranışlarıyla gündeme gelen Fibabanka pek çok insanın bu konudaki isteğini karşılayan bir kurum olarak dikkat çekmektedir.

Maaşını PTT bank şubelerinden çeken, emekli olan ve buradan düzenli maaş geliri olan insanların, bunu belgeleme konusunda da sıkıntı çekmedikleri bilinirken, emekli maaş karşılığı tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamaları, aslında son yıllarda insanların genel anlamda faydalandığı özel hizmetlerden birini göstermiştir. Ülkemizdeki finansal sektörel gelişimi daha çok sermaye değerlendirme noktasında kredileri kullanmaya eğilirken, özellikle insanların maddi anlamda çektikleri zorluklar ve güçlüklerin, kredi notu ve dolayısıyla kredi kullanımı konusundaki dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Herhangi bir bireyin kredi başvurusu esnasında ödemeye devam ettiği krediler ve kalan borçları, bununla birlikte kredi kartı borçları ve yekûn olarak rakamların hepsi bir risk teşkil etmektedir. Kredi çekiminde notu olumsuz şekilde etkileyen risklerin ortadan kaldırılması için, tamamen bu borçların kapatılması yönünde çekilecek kredilerin daha düşük kredi notu olsa bile, insanlara avantaj sağladığı da bilinmektedir.

Burada çoğu insanın ekstradan para beklemek yerin, borçlarını düzene koyacağı bir anlayış, özellikle bankaların ödeme konusundaki iyi niyetli uygulama konusunda da dikkate değer bir gelişim gördüklerini söyleyebiliriz. Bu sayede insanların güvenilirliği arttığı gibi, tamamen borcunu ödemek için gayret gösteren insanlara, bu tür transfer kredi açılması da, pek çok bankanın verdiği hizmetler arasında yer almaktadır. Aslında bireysel olarak yapacağınız başvurular, bankaların birbirinden farklı uygulama ve nitelik gösteren uygulamalarının da, size sağlayacağı avantajları anlamanız açısından yardımcı olabilir. Başvuruların yanı sıra, internet üzerinden yapacağınız araştırmalarda da yine kredi konusunda esnek davranan, kredi notunu ikinci plana atıp, daha çok işinizi görecek hamileler gerçekleştiren şubelerinde iş görmeniz bu sayede daha kolay olabilir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin için 4 cevap

 1. Hakan der ki:

  Bankalarda puanınız düşükse eğer bu tarz firmalardan destek almak mantıklı ve kolaylıkları oldukça güzel.

 2. Haldun der ki:

  Bu tarz çalışma yapanlara iyi bir şekilde araştırmalı ve avantajlarını ve dezavantajlarına dikkat etmemiz gerekiyor.

 3. Halil der ki:

  Kredi notunuz düşükse eğer sistemi araştırarak kolaylıkla yükseltmenizi tavsiyede bulunabilirim.

 4. anıl der ki:

  20000 tlihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir