Borç Batağındayım, Kurtulmak İçin Ne Yapabilirim?

Para kazanmanın son derece zor harcamanın ise müthiş kolay olduğu günümüzde hesaplı alışveriş yapmayan kişiler ne yazık ki bir süre sonra kendilerini içinden çıkmalarının mümkün olmadığı büyük borç batakları içinde bulmaktadır. Özellikle de bankaların asgari maaş ile geçinmeye çalışan kişilere yüksek limitli kredi kartı dağıtmaları, pek çok kişinin cebinde farklı bankalardan aldığı 3 – 4 tane yüksek limitli kredi kartı bulunması gibi nedenlere bağlı olarak bu borç tutarı rekor seviyelere çıkmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Ödeme 

Kredi kartı borç batağındayım diyen kişiler incelendiğinde bu kişilerin genelde iki ya da daha fazla kredi kartına sahip oldukları görülmektedir. Zaten tek kredi kartı sahibi olan kişilerin bir yerden sonra kredi kartı limiti dolduğu için daha fazla borç batağına girmeleri mümkün değildir. Ancak çok sayıda kredi kartı olan kişiler sürekli olarak bir kartın borcunu diğer kredi kartından çekerek yatırmayı tercih ettikleri için bir süre sonra bütün kartların limitleri dolana kadar günü kurtarmayı başarabilmektedir.

Ancak kredi kartı limiti dolduğu zaman ortaya birden fazla kredi kartına ait borç yükü çıkacağı için kişi kendisini ödeyemeyeceği kadar büyük bir borç yükü altında bulur. Bu nedenle kredi kartı borcu bulunan kişiler hemen kısa sürede borçlarını ödemek için çareler aramaya başlamalıdır. Bunun için ilk olarak kullanılabilecek yöntem kredi kartı taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartı borcunu taksitlendirerek borçlarınızı ödeme imkanı yakalamış olursunuz.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Borç Batağındayım, Kurtulmak İçin Ne Yapabilirim? için 4 cevap

 1. Turan der ki:

  Borç batağına düştükten sonra kurtulmanız için tüm bankaların borçlarını hesaplayıp tek bir bankadan borç kapatma kredisi kullanmanızda fayda vardır.

 2. Turgay der ki:

  Birden fazla kredi kart kullanan kişiler genelde borç batağına düşerler bu yüzden bütçeyi iyi ayarlanması gerekiyor.

 3. Turhan der ki:

  Kredi kartınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız eğer kredi notunuz düşecektir ve bundan sonra kredi çekmeniz zorlaşacaktır.

 4. Türker der ki:

  Kartlarınızın borçlarını ödüyemiyorsanız eğer borç batağına düşeceksiniz ve bir süre sonra avukatlık olarak borçlarınız daha çok artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir