Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2016

Farklı bankalardan kredi kullanan ya da farklı bankalara ait kredi kartı ürünlerine borçları olan kişilerin tüm borçlarını tek bir banka üzerinde toplamalarını sağlamak amacı ile kullandırılan kredilere borç transfer kredisi denilmektedir. Çok fazla tercih edildiği için borç transfer kredisi veren bankalar 2016 yılında sayı olarak artmakla beraber bu kredi ürünü ihtiyaç kredisi paketleri ile asla karıştırılmamalıdır.

Çünkü ihtiyaç kredisi ürünlerinde banka direkt olarak müşterisine talep ettiği tutarı nakit olarak ödenirken borç transferi yapan bankalar ise direkt alacaklı bankaya ödeme yapar. Bu nedenle kişinin daha fazla kredi çekerek borcunu kapattıktan sonra kalan tutarı kendi ihtiyaçları için kullanması söz konusu değildir. Toplam borcunuz ne kadar ise ancak o kadar kredi kullandırımı gerçekleştirilir.

Borç transfer kredisi başvurusu için kredi kartı borçlarında son döneme ait kredi kartı ekstresi, ihtiyaç kredisi transferi için ise kredi ödeme tablosu bankaya ibraz edilmelidir. Bu belgeler ile beraber kişi kredi transferi başvurusunda bulunarak borcun taşınması için gerekli işlemleri başlatmış olur. Banka başvuruyu inceledikten sonra müşterisinin kredi notu ve aylık gelir düzeyini inceleyerek borç devri yapıp yapmayacağına karar verir. Kredi borç transferi yapılması kişiye ödeyemediği borçlarını 36 ay vade seçeneği sunduğu için tercih edilmektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir