Borcu Olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankaların açılan davalar ile iade edilmesine rağmen halen kredi kartı yıllık üyelik ücreti tahsil etmesi pek çok kişinin kredi kartını kapattırmak istemesine neden olmaktadır. Yine kişinin birden fazla kredi kartı sahibi olması, elindeki fazla kredi kartını kullanmaması ya da borcundan dolayı kredi kartını ödeyemeyecek hale gelmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak kredi kartı iptali yaptırılması gündeme gelebilmektedir. Peki, borcu olan kredi kartı iptali nasıl yapılır?

Kredi kartınızı kapattırmak istediğinizde aslında kartın borcu olup olmaması banka için önemli değildir. Banka kredi kartı iptali onayı vererek kredi kartınızı kullanıma kapatır ve size borcunuz bitene kadar her ay düzenli bir şekilde kredi kartı ekstresi yollamaya devam eder. Kredi kartı borç tutarı sıfırlandığında ise kredi kartı ekstresi gönderimi de sona erer ve kişinin banka ile kart sebebiyle olan ilişiği kesilmiş olur.

Ancak bazı bankalar kredi kartı iptali yapmak istemedikleri için deyim yerindeyse işi yokuşa sürmek adına borcun kapatılmasını isteyebilir. Bu durumda kişi ya borcunu tamamen kapatmak zorundadır ya da borcu bitene kadar kredi kartını kullanabilir. Eğer borcunuzdan dolayı böyle bir yola girdiyseniz bu durumda kredi kartınızı kapattırmış gibi kırıp kullanmadan borcu devam etme yoluna gidebilirsiniz. Ancak kredi kartını kırmak yöntemini seçen kişilerin kartın üzerinde yer alan bilgileri çok iyi bir şekilde tahrip etmeleri ve kredi kartını internetten alışverişe kapattırmaları çok önemlidir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir