Borsa Nedir? Nasıl Girilir? Nasıl Oynanır ?

Yatırım yapmak isteyenlerin en çok üzerinde düşündüğü konulardan biride borsadır. Kulaktan kulağa dolaşan lafların aksine borsa doğru kullanıldığı takdirde garanti ve iyi bir kazanç getiren yatırım yöntemlerinden biridir.

Borsa nedir:

Borsa en özet haliyle ticaret ile uğraşanların devlet denetimi altında firmalarının kağıtlar üzerinde yaptığı ticarettir. Bu ticarete mal hisse döviz gibi birçok konu girer. Borsada herhangi bir firmanın hissesini aldığınızda aslında sizde o firmanın ortakları arasına girmiş olursunuz. Ve belirlenen şartlar doğrultusunda hisseniz oranında söz sahibi olursunuz. Hissesine sahip olduğunuz firma değer kazandıkça sizin de elinizde ki hisselerin değeri artar ve kar elde etmiş olursunuz. Doğru zamanda yaptığınız alım satımlarla para kazanırsınız.

Borsada herkes işlem yapabilir mi?

18 yaşını doldurmuş herkes belirlenen tutarlar oranında borsada işlem yapma hakkına sahiptir. Nasıl girilir? Sorusunun cevabı da bunun için birçok bankanın danışma ve yatırım servisini kullanabilir ya da aracı firmalarla çalışabilirsiniz.

Borsada nasıl işlem yapılır?

Borsada işlem yapmak için bir bankayla ya da aracı kurumla antlaşmayı yapar yatırmak istediğiniz miktarı borsa hesabınıza aktarırsınız. Bu aşamadan sonra ister telefon ile ister online olarak hisse alıp satabilirsiniz.

Borsadan nasıl para kazanılır?

Borsa nedir? Sorusunun cevabını yeteri kadar kavradıktan sonra piyasaları günü gününe takip etmek piyasadaki şirketlerin geçmişini iyi bilmek gerekiyor. Bununla beraber işlem yapmak istediğiniz şirketleri gün gün yaptıklarını ileriye dönük yatırımlarını araştırmalı yapacakları en ufak hareketten haberdar olmalısınız. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra güvendiğiniz şirketin hisselerini size en doğru zamanda alabilirsiniz. Ve Kafanızda belirlediğiniz beklentileriniz doğrultusunda hisseniz istediğiniz seviyeye yükseldiğinde satarak kar elde edebilirsiniz. Borsa unutulmamalı ki kısa sürelik bir yatırım aracı değildir. Uzun vadede beklentiler eşiğinde ilerleyen bir sistemdir.

Bu yazı Diğer kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir