Çalışan Anneye Kreş Yardımı

Kadınların çocuk sahibi olduktan sonra iş hayatına kaldıkları yerden devam etmelerini sağlamak adına tasarlanan en etkili projelerden biri olan çalışan annelere kreş yardımı konusunda çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çalışan annelere kreş yardımı konusunda yetkili olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı pilot bölgelerde hala çalışmalarını sürdürmekte olup özel sektörde çalışan annelere yapılacak olan para yardımı için ise geri sayım devam ediyor.

Ancak son derece yüksek bir tutarın ödenmesi anlamına gelen proje bu nedenle beklenilen hızdan daha yavaş bir şekilde ilerlerken annelere kreş yardımı için ödenecek olan tutar konusunda da tartışmalar yaşanıyor. Pek çok anne öne sürülen kreş yardımı parası için yetersiz olduğu nedeni ile itirazlarda bulunurken verilen tutara razı olan anneler de bulunuyor.

Çalışan annenin bu yardımı alabilmesi için mutlaka sigortalı çalışan olması gerekir. Yani annenin çalıştığını mutlaka belgelemesi gerekir. Buna ek olarak çocuğun kreş yaşında olması, annenin maddi durumunun bu ücreti ödemeye yetmemesi gerekir. Bu şartları taşıyan kişiler kendi illerinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden başvuruda bulunması ya da detaylı bilgi edinmeleri gerekmektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir