Çalışmayan Öğrenciye Kredi Çıkar Mı?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir. Bunlardan en önemli iki tanesi kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve aylık belgelenebilir gelire sahip olmasıdır. Bu nedenle lise öğrencilerine kredi yaş sınırına takıldıkları için ne yazık ki verilememektedir.

Bu nedenle lise öğrencisiyim diyen kişilerin kredi başvuru formu doldurduktan sonra kredi onayı almaları mümkün değilidir. Bir diğer önemli kriter olan aylık belgelenebilir gelir şartı nedeni ile ise çalışmayan öğrencilere kredi kullanımı mümkün değildir. Yani üniversite öğrencisi kredi kullanmak istiyorsa mutlaka bir gelir belgesi ibraz etmelidir. Part time iş imkanlarından yararlanan kişilerde düzenli bir gelire sahip oldukları için kredi kullanma imkanına sahiptir.

Ancak üniversite öğrencilerine kredi konusunda bankalar son derece katı bir tutum sergilemekte olup kişinin belgelenebilir geliri baz alınarak kredi limiti belirlenmektedir. Zaten üniversite öğrencisine kredi veren pek çok bankada genelde ailelere yönelik eğitimi destekleme kredileri gibi farklı kredi paketleri oluşturmaktadır. İhtiyaç kredisi başvuru formu doldurarak bankalardan sizde kredi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir