Çalışmayan Öğrenciye Kredi Verilir Mi?

Öğrencilerin bir çoğu daha rahat bir öğrenim hayatı sürdürmek için bu dönemde kredi kullanmayı isterken ne yazık ki öğrencilere kredi veren bankalar pek çok talepte bulunmaktadır. Bunlardan ilki de öğrencinin mutlaka aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Yani çalışmayan öğrenciye kredi verilmesi ne yazık ki kesinlikle imkansızdır.

Çünkü bu yasal olarak kanunlar tarafından yasaklanmış bir durumdur. Burada bankanın yapabileceği hiçbir şey yoktur. Yine 18 yaşından küçük olan kişilere aynı şekilde kredi verilmesi yasaklandığı için lise öğrencilerine kredi verilmesi de mümkün değildir. Öğrencilerin kredi kullanması için aranan ilk 2 önemli şart öğrencinin reşit olması ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen öğrencilerin mutlaka önce part time iş bulmaları gerekmektedir. Ünlü giyim markaları ve elektronik mağazaları alışveriş merkezleri ve cadde üzerinde yer alan şubelerinde çalıştırmak üzere part time iş ilanları vermektedir. Bu tip işlere giren kişiler sigortalı olarak çalıştırıldıkları için öğrencilerin kredi çekmelerine olanak sağlanmaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir