Çalışmayanlara Kredi

İşten çıkarılma ya da kendi isteği ile ayrılmak zorunda kalan kişilerin bir süre sonra para sıkıntısına düştükleri görülmektedir. İşsiz kalınan süreye bağlı olarak özellikle de devam eden düzenli ödemelerde başlayan sıkıntılar nakit ihtiyacının artarak devam etmesine neden olur. Bu gibi durumlarda pek çok kişi işe girene kadar kendisini idare edebilecek kadar kredi kullanmak ister.

Çalışmadan Kredi Çekmek 

Bankaların kredi başvuru evrakları arasında aylık gelir belgesi yer aldığı için çalışmadan kredi çekilmesi ne yazık ki mümkün değildir. Bankalar bu konuda çok sert bir tutum sergilemekte olup kredi onayı verilmesi konusunda özel şartlar ararlar. Günümüzde bankalar altın teminatlı kredi paketleri gibi genelde yüzde 100 kredi onayı garantisi verdikleri teminatlı krediler için dahi çalışmayanlara kredi verilmesini kabul etmemektedir.

Başkasına Kredi Çekmek 

Nasıl ki insanlar çalışmayan kişilere borç vermek istemezse ne yazık ki bankalarda aynı tutum içine girmektedir. Bu nedenle işsizlere kredi veren bankalar bulunmamakta olup bu kişilerin tek çareleri kendi yerlerine çalışan bir arkadaş ya da akrabasına kredi kullandırmaktır. Ancak başkasının adına kredi çekmek için başvuruda bulunan kişinin kredi ödeme sorumluluğunun tamamının kendisine ait olduğunu bilmesi gerekir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çalışmayanlara Kredi için 1 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir