Cep Telefonu Kredisi Veren Firmalar Ve Bankalar

Yeni çıkan yasaya göre geçtiğimiz yıllarda özellikle asgari ücret çalışanlarının son model telefon kullanmaları ele alınarak cep telefonu için taksit imkanı kaldırılmıştır. Yeni çıkan bu yasa ve yönetmeliğe göre alınacak olan akıllı telefonları nakit alma yöntemi gerçekleştirilmiştir. Ancak cep telefonu için kredi çıkarabilme imkanları firmalar tarafından getirilerek faiz yöntemi ile 12-24 ve 36 aya varan vade farkı ile ödeme seçenekleri sunmuştur.

Cep Telefonu Kredisi Nasıl Alınır?

Cep telefonu kredisi için öncelikle herhangi bir mağazaya gidilip en uygun vade seçeneği seçilmelidir. Mağaza personeli tarafından alınacak destekler ile belirlenen bu tutar, her mağazanın çalıştığı banka referans numaralarına TC kimlik numaranızı sms yolu ile göndererek kredi alma olanağı sağlar. Cep telefonu kredisi almak için belirli şartlar vardır.

Cep Telefonu Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Cep telefonu kredisi için başvuruda bulunan alıcı, öncelikle belirli bir süre sabit gelir ile çalışma zorunluluğu gerektirir. Bu zorunluluğu sağlayan alıcı gönderdiği TC kimlik numarası ile sms sorgulamasında ortalama 2-5 dakika içerisinde geri yönlendirilen mesajda 12-24 veya 36 ay taksit imkanına yeterli görülüp görülmediği belirtilir. Yeniden yönlendirilen sms içerisinde sunulan referans kodu, mağaza personeline bildirilerek 12-24 yada 36 ay taksit imkanını seçerek bu kod sayesinde doğrudan bankaya borçlu olarak telefon alma imkanına ulaşır. Telefonun satıcısı olan firma parasını nakit olarak bankadan tahsil ederken, alıcı kredi çektiği için bankaya borçlu olur. Vadelere ve alınan akıllı telefon tutarına göre faiz uygulaması yapılmaktadır.

Faiz Oranları Nelerdir?

Faiz oranları seçilen vade ve akıllı telefon tutarına göre değişkenlik gösterir. Ortalama 1500 TL olan akıllı telefon, cep telefonu kredisi aracılığı ile 24 ay taksit imkanında ortalama olarak 250-400 TL arasında faiz oranı ödemek zorunda kalır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Cep Telefonu Kredisi Veren Firmalar Ve Bankalar için 2 cevap

  1. Engin der ki:

    5000 tl Laz’ım 05436482016

  2. Engin der ki:

    30000 tl Laz’ım
    05436482016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir