Çıkmış Kredi Nasıl İptal Edilir ?

Yapılan başvuru sonucunda, bankalarda insanlara kredi onayı olsa bile, kredi almak için evvela banka ile yapılması gereken sözleşmenin burada önemli bir yer tuttuğunu söylemek gerek. Her ne kadar internet yolu ile kredi başvurusu çok kolay bir hale gelse ve kredi onay olmuş olsa bile, sözleşme yapılmadan kredi kullanma imkânı yoktur. Bu bilgilerden sonra çıkmış kredi nasıl iptal edilir diye düşünmenin de yersiz olduğunu belirtmek gerek. Adınıza tanımlanmış ve onaylanmış bir kredi bile olsa, gerekli evrak işlemlerini takip edip, düzenlenmediği zaman, bu kredinin yürürlüğe geçmesi mümkün değildir. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olup, bankacılık hizmetleri konusunda kolaylıklar insanlara avantaj olarak sunulsa da gerekli olan anlaşmalar yapılıp imzalar atılmadığı sürece, kredinin aktif olması söz konusu değildir. Aslında bu konuda gerekli evrakları takip edip, işlemleri yapmadan ortaya konmuş bir kredi kullanımı da söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı kredi iptal etme gibi bir geçerlilik ve durumda yoktur.

Mobil bankacılık hizmetleri ve SMS yolu ile yapılan müracaatlarda, insanlara tanımlanan kredi miktarları bilgi olarak verirse de bunun kullanım konusunda bir geçerliliği henüz yoktur. İllaki insanların bireysel olarak yapacakları müracaatlar ve bu müracaatları sonucunda imzalanan anlaşmalar orada çok önemli bir yer tutmaktadır. Herkesin ihtiyacını gidermek amacıyla kullandığı bir yöntem olan kredi çekme metotları, bankacılık işletmelerinin hizmet yelpazesini göre değişkenlik göstermektedir. Pek çok banka direkt olarak şahsın bireysel başvurusunu beklerken, internet bankacılığı, ATM’ler ve SMS yoluyla da kredi başvurusunun onayını almak mümkün olabilir. Burada insanların yanılgıya düştüğü nokta, kredi onayını tamamen tanımlama ve kredi kullandırma olarak algılamaktır. Oldukça zahmetli bir iş olduğunu daha önce kredi çekenler bildiği için, özellikle uzun süreli atılan imzalar ve süreçler, burada önemli olmaktadır. Bu süreci yaşamayan insanlar ise tanımlanmış bir kredinin kendi adlarına çıktığını düşünmekte ve bu konuda yanılmaktadırlar. Eğer bu süreç tamamlanmışsa ve bu konuda iptal işlemi düşünülüyorsa, bankaya yapılacak bireysel müracaatlarla bu tür konularda sorun çözümü gerçekleşebilir.

Sigortalar, anlaşmalar ve her türlü şartları kabul ettiğine dair insanların attığı imzalar, kredi konusunda çok önemli bir süreci temsil etmektedir. Bu süreçler yaşanmadan bir kredinin kullanılması ise kesinlikle düşünülemez. Bankacılık hizmetleri ve işlemleri konusunda tam olarak bilgisi olmayan pek çok insanın, bir SMS sonrasında adına kredi tanımlandığını düşünmesi de aslında son derece yanlıştır. Gerekli evrak takibi, düzenlemeler ve anlaşmalar yapılmadığı sürece, bir kredinin yürürlüğe girmesi ise kesinlikle mümkün değildir. Yani insanın imzası olmadan bir sorunla karşılaşacağını düşünmesi son derece yanlıştır. Ne kadar kampanyalı ve avantajlı fırsatlar olursa olsun, bütün kredi kullanım unsurlarında insanların bireysel başvurusu bir zaruret oluşturmaktadır. Bankacılık işlemlerinin nasıl yürüdüğünü anlamak için, bu sistemleri kullanmak ve daha önceden kredi çekmiş olmak, en azından bilgi yönünden insanları daha iyi bir noktaya taşıyabilir.

 

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çıkmış Kredi Nasıl İptal Edilir ? için 10 cevap

 1. dilara der ki:

  Gecen hafta kredi basvurusu yaptım kredim bu hafta cıktı ama elime yüklü miktarda para gecti bu cıkmıs krediyi nasıl pital edebilirim?

 2. ramazan der ki:

  Kredi basvurusu yapmıstım 2 gun önce bugün onaylandı fakat paraya ihtiyacım kalmadı kredinin iptalini nasıl sağlayabilirim?

 3. aysel der ki:

  Kredi basvurusu yapmıstım fakat elıme dun para gectı kredıyı iptal etmem mümknü acaba?

 4. erdogan der ki:

  Vakıfbankasından 1 hafta önce kredi basvurusu yaptım kredim cıktı fakat paraya ihtiyacım kalmadı iptalini nasıl saglayabilirim?

 5. davut der ki:

  Ev almak için akbanka 2 hafta önce kredi basvurusu yapmıstım fakat gerek kalmadı kredimin iptalini nasıl sağlayabilirim?

 6. Samet der ki:

  Bankayla irtibata geçerek işlemleri iptalli gerçekleştirilebiliyorsunuz.

 7. Metin der ki:

  Çıkmış olan kredi bildiğim kadarıyla iptal edilemiyor.

 8. Mirkelam der ki:

  Başvurularınızda doldurmuş olduğunuz sözleşmede ve kabul ettiğiniz faiz oranlarından dolayı parayı çektiğiniz gibi yatırsanızda faiz ödersiniz.

 9. Mithat der ki:

  Sms ve internet bankacılığı ile yapmış olduğunuz başvuruların iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

 10. Muhammed der ki:

  Eğer imzalama işlemleriniz bitmediyse ve her hangi bir ödemeyi daha almadıysanız iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir