Devlet Destekli Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ülkemizde son derece müsait olan bir yapıya sahip olmasına rağmen her geçen gün gerilemeye devam eden hayvancılık sektörünün desteklenmesi amacı ile devlet tarafından verilen destek kredileri her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Büyükbaş hayvancılık destekleri yanı sıra yeni verilmeye başlanan devlet destekli küçükbaş süt hayvancılığı kredisi için de son derece yoğun başvurular sürerken destek paketinin yanı sıra bankaların da bu alanda kullandırdığı özel krediler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi 2016

Türkiye’nin en güçlü kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafından kullandırılan küçükbaş süt hayvancılığı kredisi paketlerindeki amaç süt hayvanlarının desteklenmesi ve üreticileri bu konuda isteklendirmektir.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka koyun yetiştiriciliği için en az 50 adet koyuna, keçi yetiştiriliği için ise en az 25 keçinin bulunması gerekmektedir. Bu sayıları tamamlayan işletmelerin yanı sıra bu sayılar ile üretime başlayacak olan işletmelerin küçükbaş hayvancılık kredisi kullanmalarına izin verilmektedir. Gerek bu hayvanların alımı gerekse de bu hayvanların kalacağı barınakların yapılması ve işletmenin çalışması için gerekli olan cihazların ve sistemlerin kurulması gibi farklı amaçlar için de küçükbaş hayvancılık kredisinin kullanımına izin verilmektedir.

Bu yazı Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir