Döviz Yatırım Önerileri 2016

Ekonomik açıdan son derece dalgalı bir seyir izleyen Türkiye bu nedenle döviz yatırımı konusunda oldukça yüksek getiri sağlama potansiyeline sahiptir. Özellikle de dolar kurunda yaşanan hareketlenmeler dikkatli takip edilmesi durumunda son derece büyük paraların kazanılmasını sağlamaktadır.

Döviz yatırımı yapmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta doğru zamanda alım yapmak ve yine satış için en doğru zamanı bekleyerek yüksek kar elde edebilmektir. Döviz için kar satışlarının başladığı anda yaşanan hızlı düşüş alım için büyük bir fırsat sunarken bu tip düşüşlerde kurun dibi bulmasının beklemek çok önemlidir. Dip nokta görüldüğü anda hemen alım için bu nokta bir fırsat olarak değerlendirilmektedir.

Bu süreçte aceleci davranmak gerekir. Çünkü alımın başlaması ile beraber artan talebe bağlı olarak yeniden döviz kuru yükselişe geçmeye başlar. Döviz satışı için ise yine aynı şekilde döviz kurunun zirve yapması büyük bir sabırla beklenmeli, yükselişe geçtiği an satış yapmak yerine kurun zirveyi zorlaması beklenmelidir. Bu şekilde kardan zarar etme riski mümkün olan en düşük seviyeye indirilir ve elde edilecek olan gelirin arttırılması sağlanmış olur.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir