Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bireyin ödeme alışkanlığı nasıl ise kredi notu da ona göre şekilleniyor. Değerli okuyucularım, bankalar sizin ödeme gücünüze göre kredi verip vermeyeceğine karar verir. Yeni açılan bazı bankalar daha fazla risk almayı göz önünde bulundurduğu için, oralardan kredi almak çok daha kolay olabiliyor.

Kredi puanının ne anlama geldiği ve kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını makalemizde öğrenebilirsiniz. Kredi notlarınız yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Kredi notu 1 ila 1900 puan arasında değişiklik göstermektedir. Puan 1900 seviyelerine yaklaştıkça kredi alma ihtimaliniz gittikçe artarken, 1 puan seviyelerinde kredi notuna sahip olan bireylere hiçbir banka kredi imkanı sağlamaz. Bu arada kredi notunu öğrenmek için Kredi Kayıt Bürosunun sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan yapacağınız sorgulama öncesi, sistem sizden üyelik istemektedir.

Bir çok bankaya kredi borcunuz olabilir, bir yerlerden para bulup kredi borçlarının tamamını kapatmak kredi notunuzu yükseltmez. Borçları vadelendirerek, zamanında ödeme yapmanız kredi notunuzu hızla yükseltecektir. Düşük miktarda kredi kartı kullanmanız ve bu kredi kartının ödemelerini günü gelmeden eksiksiz bir şekilde yaparsanız kredi notunuz yükselir.

Kredi kartı kullanmaktan kaçınmayın, çünkü kredi kartı kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi kartlarının sunduğu taksitlendirmeler de kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle aylık harcamalarınız sonunda, kredi kartınızın asgari tutarını yatırmak yerine borcun tamamını kapatmalısınız. Kredi notu ne kadar sürede yükselir diye merak ederseniz yazımıza bekleriz.

Bir otomobile ya da konut almak için mutlaka bankanın kapısını çalan insan sayısı çok fazla. Bu nedenle kredi kartı kullanmayı ihmal etmeyin. Ben kredi kartı kullanmıyorum, kredi notum düşük değildir düşüncesi son derece yanlıştır. Çünkü bankalar kredi notunu hesaplarken bireylerin daha önceki ödemelerini göz önünde bulundurmaktadır. Daha önce banka kaydınız yoksa kredi alma imkanınız yok denecek kadar azdır. Düşük limitli bir kredi kartını cebinizde bulundurun, fakat kredi kartı ödemelerinde geciktirmeye düşmeden ödeme yapın.

Değerli okuyucularım yukarıda vermiş olduğum bilgiler dahilinde hareket ettiğiniz takdirde kredi notunuzun düşük olması söz konusu değildir. Kredi kartı veya kredi ödemelerinizi bu şekilde yaptığınız takdirde sorun yaşamazsınız.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? için 8 cevap

 1. Kuzey der ki:

  Düşük olan kredi puanınızı otomatik ödeme talimatı vererek yükseltebilirsiniz.

 2. Kemal der ki:

  Düşük olan kredi notunuzu düzenli ödeme yaparak ve borçlarınızı aksatmayarak yükseltebilirsiniz.

 3. Kezban der ki:

  Otomatik ödeme talimatı,düzenli borç ödeme ve gününde yapılan ödemeler sayesinde puanınız artacaktır.

 4. Celal der ki:

  Düşük kredi notunuzu yükseltmek için düzenli olarak ödeme yapmanız gerekiyor.

 5. Celayir der ki:

  Düşük kredi puanımızı yükseltmek için otomatik talimat vererek kolaylıkla yükselmesini sağlayabilirsiniz.

 6. Celil der ki:

  Sürekli düzenli ödeme yaparak bizim puanlarımızın artmasını sağlayabiliriz.

 7. Cem der ki:

  Ödemelerinizde her hangi bir sorun yoksa eğer kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

 8. Cemal der ki:

  Puanlama sisteminde eğer notunuz düşükse bankanıza danışarakta kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir